iAtelier.cz

Dokument

Rok v Černíkově

Žijeme v době, která se vyznačuje rychlým životním tempem. Všudypřítomný tlak nás nutí k podávání co nejvyšších výkonů v co nejkratší době a tradiční hodnoty, které vždy určovaly kolorit naší země se postupně vytrácejí. Přesto se stále najdou místa, kterým se podařilo nepodlehnout hektickému životu a uchovat lidové zvyky a tradice, díky nimž jsou stále výjimečnější.

Dalo by se říci, že obec Černíkov, jejíž historie se datuje již od roku 1379, je spolu s přilehlými obcemi Vílovem, Rudolticemi, Nevděkem a Slavíkovicemi předurčena, aby ochránila kulturní dědictví před konzumním způsobem života. Jistě tomu napomáhá i podmanivá příroda Šumavy a Českého lesa, která všechny kolemjdoucí skrze její scenérie přiměje zpomalit.

Byla by však velká chyba zaměňovat zpomalení za letargický životní styl.

Kdyně v proměnách času

“Když jsem tehdy poprvé přijížděl ke Kdyni, byl jsem překvapen osobitým a zvlášť půvabným rázem kraje. Připadal mně jako Šumava v kostce, ale nějak veseleji, smavěji, vše tu bylo v zdrobnělém rozměru, ale nějak výraznější.” Takto pochvalně se o městu, které svoji historii začalo datovat již v roce 1384, vyjádřil univerzitní profesor Albert Pražák. Stejně jako další osobnosti vyhledával i tento významný literární historik v Kdyni místo pro odpočinkový pobyt, které si mimo jiné vysloužilo přízvisko pravý léčebný asyl pro intelektuály.

20 let muzea Dr. Š. Adlera

Reportáž k dvacetiletému výročí od založení muzea Dr. Š. Adlera v Dobré Vodě.

Naztaremzedle - Staré Sedlo, Prostiboř a Darmyšl

Film, který byl natočen při příležitosti oslav 900 let od založení obcí Staré Sedlo, Prostiboř a Darmyšl.

Místní akční plány rozvoje vzdělávání - aneb jak se MAPovalo v Českém lese

Krátký časosběrný dokument věnující se projektu Místní akční plány rozvoje vzdělávání, který v rámci podpory škol a školských zařízení realizoval MAS Český les.

EVBIKE - Zdeněk Dokoupil - ebiker

Elektrokolo v terénu? Než jsme natáčeli tenhle film, vnímali jsem elektrokolo jako něco na cestu do práce, aby se člověk nazapotil a moc nenadřel. Pan Dokoupil se zapotil i na EVBIKU i přes to, že je to sportovec.

Další videa

foto

video

tanec